Датчики
Датчики температури для терморегуляторів terneo
Як вибрати термодатчик?
Термодатчики випускаються в кількох варіантах з урахуванням специфіки їх застосування.
Для системи тепла підлога з'єднувальний провід термодатчика повинен бути максимально жорсткий, що б зручно було вводити термодатчик у гофровану трубку і не виникало при цьому труднощів. З цієї для температурний датчик залитий в сферообразную оболонку з спеціальної пластмаси.
Для котельного обладнання навпаки, соеденительный провід термодатчика м'який, гнучкий і еластичний, що б можна було його прокласти і закріпити на будь рельєфної поверхні без особливих проблем.
Аналогові і цифрові " температурні датчики, в чому відмінність?
Аналоговий датчик температури — це терморезистор, який змінює свій опір залежно від зміни температури. Термостат вимірює опір і приймає рішення про включення і відключенні нагрівального елемента в залежно від отриманих даних.
Цифровий датчик температури являють собою мікросхему, яка вимірює температуру, і перетворює виміряні дані в нулі і одиниці, процесор, розшифровуючи одержуваний потік даних, переводить в зрозумілу для людини температуру, яка відображається на дисплеї терморегулятора.
Сфера застосування зовнішніх датчиків температури
Зовнішній термодатчик не призначений для роботи у рідких середовищах. Випускаються нами датчики температури можуть вимірювати температуру повітря і поверхонь.
Особливості монтажу зовнішніх датчиків температури
При монтажі зовнішніх датчиків температури потрібно дотримувати ряд правил для їх подальшої правильної роботи:
- Для зручного монтажу ми рекомендуємо використовувати гнучку металопластикову трубку з гладкою внутрішньою поверхнею діаметром 16 мм і більше;
- Потрібно переконатися, що вода не потрапила в металопластикову трубку при заливанні стяжки. Простіше всього це зробити шматочком всмоктуючого воду матеріалу (ганчір'я, губки) який добре закріплений на шматок дроту. Його потрібно ввести в металопластикову трубку і витягнути, за мірі зміни вологості оцінюємо наявність вологи в майбутньому місці установки датчика;
- При монтажі з'єднувального дроту датчика температури до клем терморегулятора потрібно переконатися що дотримана полярність (для цифрового датчика) і що одна з жилок з'єднувального проводу багатожильного не потрапляє на сусідні клеми терморегулятора, не дотримання цього правила може вивести терморегулятор і сам датчик з ладу, так як 220 вольт буде подано через стирчала жилку в ланцюг вимірювання терморегулятора;
- Не допускається монтаж датчика температури і з'єднувального проводу безпосередньо у піщано-цементну стяжку без металопластикової трубки, це рівнозначно занурення датчика в рідку агресивне середовище, що може вивести його з ладу, а так цей метод монтажу зробить неможливим заміну датчика в майбутньому;
- Не допустимо при монтажі металопластикової трубки, для датчика, робити більше одного вигину під кутом 90 градусів, це ускладнить введення датчика при монтажі, а так ж витяг датчика температури в у разі необхідності його заміни.